24 серпня 2023   14:04   1041

У Краматорську скаржаться на начебто нашестя мишей

У Краматорську скаржаться на начебто нашестя мишей
У Краматорську співвласники багатоквартирних будинків повідомляють про начебто нашестя мишей у підвалах, квартирах та горищах.

Якщо для жителів приватного сектора «нашестя» мишей не новина, то деякі жителі багатоквартирних будинків стурбовані появою мишей в їх оселях. Воно і не дивно, бо сусідство з гризунами таке собі задоволенні. Не кажучи вже про шкоду, яку можуть накоїти гризуни.

В міському контакт-центрі Краматорська повідомили журналісту, що мешканці багатоквартирних будинків дійсно звертаються до них зі скаргами на мишей, які були помічені у підвалах або горищах будинків.

«Такі скарги дійсно надходять. Переважно це мешканці будинків, котрі обслуговують «ЖЕК-7» та УК «Ладіс». У ОСББ є безпосередньо голова, то якщо там щось і є, то звертаються напряму до свого керівника»,-повідомили у контакт-центрі.

В УЖКГ Краматорської міської ради кажуть, що інформація про нашестя мишей деякими мешканцями Краматорська трохи перебільшена.

«Поодинокі заявки дійсно надходять до УЖКГ Краматорської міської ради та Краматорського контакт-центру. Але, казати про нашестя гризунів не доводиться. Всі заявки що надходять, передаються обслуговуючим організаціям, котрі мають реагувати та проводити відповідні заходи «боротьби» з грузинами»,-повідомили в УЖКГ.

Можливою причиною збільшення мишей у Краматорську та інших містах Донецької області називаються військові дії, що відбуваються поруч.

«Військові дії поруч. Від Краматорська до лінії фронту не так вже і далеко, а раз так, то миші з полей та лісосмуг вимушені перебиратись ближче до безпечних на їх погляд місць. Найпоширенішими та найнебезпечнішими є звичайна полівка та миші (хатня, польова). Середня чисельність нір на полях становить від поодиноких до трьох жилих колоній на гектар», - повідомляють фахівці.

Також миші швидко розмножуються і за добу можуть з'їсти таку кількість їжі, що в півтора рази перевищує їхню вагу.

Зоозахисники радять не труїти мишей, а використовувати мишоловки. Якщо сусідській кіт з’їсть отруєного гризуна, то може також отруїтись. Також зоозахисники радять заводити собі котів.

Миші можуть бути небезпечними з різних причин:

Здоров'я: Миші можуть переносити інфекції, паразити та хвороби, такі як сальмонельоз, лептоспіроз, геморагічна лихоманка з початковою нирковою фазою і інші. Ці захворювання можуть передаватися через контакт з їхнім сечею, слюною або фекаліями.

Руйнування майна: Миші можуть завдати шкоди будівлям, меблям, інфраструктурі та іншим матеріалам, гризучи їхню структуру, кабелі, ізоляцію тощо. Це може призвести до значних фінансових витрат на ремонт та відновлення.

Забруднення продуктів: Миші можуть засмічувати їжу, продукти, а також місця зберігання їжі своєю сечею, фекаліями та шерстю, що може призвести до забруднення і зниження якості їжі.

Втрата продуктивності: У разі інфікування приміщень мишами може виникнути негативний вплив на робочу атмосферу. Страх від їхньої присутності та можливість появи хвороб може знизити продуктивність працівників.

Поширення алергенів: Миші можуть бути джерелом алергенів через шерсть, саліва та фекалії. Люди, які страждають від алергій, можуть відчувати дискомфорт у присутності мишей.

Для попередження небезпеки від мишей рекомендується вживати заходів для запобігання їхній присутності, таких як регулярне прибирання, забезпечення належного зберігання їжі, ущільнення приміщень, які можуть служити їм доступом, і використання пасток або інших методів контролю за популяцією гризунів.
Новини Краматорська
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: