24 серпня 2023
17:17
1764
За незаконно отримані "переселенські" - суд!
В судах почали розглядати справи про незаконно отриману допомогу.
Так Борщівський райсуд проголосив вирок жінці, яка переїхала на Тернопільщину з окупованої Херсонщини. Її звинуватили у тому, що незаконно отримала 10 тисяч грн допомоги як переселенці. Штраф жінка тепер сплатить в рази більший, аніж отримала від держави.
По дві тисячі платили щомісяця
Переселенка — уродженка одного із сіл Білозерського району Херсонської області. Їй інкримінували вчинення кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України – йдеться про шахрайство.
8 грудня 2022 року жінка отримала статус внутрішньо переміщеної особи. Звернулась до Мельнице-Подільської селищної ради із заявою про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам для отримання грошової допомоги за рахунок Державного бюджету України від Управління соціального захисту населення. Коли подавала заяву, її попередили, що вона зобов`язана повідомляти центр соціального захисту про зміну місця тимчасового проживання та виїзду за кордон.
Напередодні новорічних свят жінці призначили грошову допомогу у розмірі дві тисячі гривень щомісячно — виплачували її на банківський рахунок.
— Згідно із п.3 ч.2 ст.9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», внутрішньо переміщена особа зобов`язана повідомляти про зміну місця проживання структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання, — йдеться у матеріалах справи.
Виїхала до Німеччини, а тут і далі платили гроші
Переїзд за кордон означає втрату статусу внутрішньо переміщеної особи. У лютому 2023 року мешканка Херсонщини перетнула кордон через пункт пропуску Грушів та виїхала за межі України у Федеративну Республіку Німеччину. Але не попередила про це структури на Чортківщині, які й надалі з березня до липня 2023 року виплачували їй кошти.
Обвинувальний акт відносно обвинуваченої надійшов до суду з клопотанням прокурора про його розгляд у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні. Обвинувачена надала заяву, де беззаперечно визнала свою винуватість, погодилась із встановленими досудовим розслідуванням обставинами. Надала свою згоду на розгляд обвинувального акта без її участі у спрощеному провадженні.
— Визнати винуватою у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.190 КК України і призначити їй покарання у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 грн, — таким був вирок Борщівського райсуду.
Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів до Тернопільського апеляційного суду.
Юридична довідка
Кримінальний кодекс України
Стаття 190. Шахрайство
1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) — карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Технополис
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.