Це сталося через те, що вона не прийшла на вчорашнє засідання через проблеми зі здоров’ямВчора, 5 вересня, у Київському районному суді Полтави відклали засідання у справі колишньої міської голови Слов'янська Нелі Штепи. Суд призначив наступне засідання на 6 листопада 2023 року. Справу будуть слухати так само у Полтаві.
Про це повідомляє
“Суспільне” із посиланням на коментар речника Харківської обласної прокуратури Дмитра Чубенка.
"Фактично було розпочато судове засідання у справі, але його відклали. Обвинувачена Неля Штепа не була присутня на засіданні, частина захисників Нелі Штепи також не з’явилась", - сказав Дмитро Чубенко.
Він зазначив, що сторона захисту клопотала про відкладення розгляду справи, зокрема, через стан здоров'я Штепи, який не дозволяє їй приїздити на засідання.
"Прокурор ініціював підготовку судового запиту щодо встановлення виду лікування Нелі Штепи з метою встановлення можливості її присутності під час судового розгляду", - розповів Чубенко.
А також додав, що у червні прокурору відмовили у клопотанні щодо передачі справи в Орджонікідзевський районний суд Харкова.
Він уточнив, що після відмови інші клопотання щодо передачі справи в суд Харкова стороною обвинувачення не направлялись.
Що наразі відомо про суди над Штепою?Суди розглядають справу проти Нелі Штепи вже дев’ять років поспіль.
Її звинувачують у створенні терористичної організації та посяганні на територіальну цілісність України. За даними слідства, у 2014 вона сприяла захопленню міста бойовиками, яких підтримувала рф. Тоді Слов’янськ був з квітня по липень.
Штепу затримали у липні 2014 року під час звільнення Слов’янська від бойовиків. У СІЗО вона провела три роки, потім рік — під домашнім арештом з електронним браслетом. У січні 2018 році сплив термін цього запобіжного заходу.
У липні 2021 року Нелі Штепі обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Тоді прокурор наполягала на цілодобовому домашньому арешті Штепи, щоб вона не могла незаконно впливати на свідків по своїй справі. Також прокурор скаржився, що обвинувачена часто не з’являється на засіданнях суду. Але суд все ж таки обрав м’якіший запобіжний захід.
Перед тим, у лютому 2021 року Нелю Штепу допитали в суді. Вона заявила, що не визнає провини у посяганні на територіальну цілісність та створенні терористичної організації у 2014 році. У суді Штепа пояснювала, що під час окупації міста "закликала" Путіна та російські війська під загрозою терористів, бо знаходилась у них в полоні.
За місяць до цього, у січні 2021, після понад 3 років перебування на волі Штепу взяли під нічний домашній арешт. Через те, що на це засідання Штепа приїхала вперше за два місяці. До того в суді у Харкові вона наприкінці листопада. Її чекали на засіданні у грудні, але вона не приїжджала. Прокурор просив суд вжити заходів до обвинуваченої, щоб вона з'явилась у суді. Захисники Штепи тоді погрожували оскарженням рішення суду і подачею вдруге заяви до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
Їх попереднє звернення до ЄСПЛ восени 2019 було частково успішним. Тоді у своїй заяві Неля Штепа позивалася проти України та вимагала 60 тис. євро моральної та матеріальної компенсації за надто довге перебування у СІЗО та тривалий розгляд справи. У підсумку ЄСПЛ постановив, що Україна має виплатити Штепі 2600 євро моральної компенсації та 1000 євро компенсації судових витрат.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.