29 листопада 2023   20:53   297

Польща проситиме ЄС відновити систему дозволів на вантажні перевезення для України - Моравецький

Польща проситиме ЄС відновити систему дозволів на вантажні перевезення для України - Моравецький
Варшава ініціюватиме на рівні ЄС відновлення дозволів на вантажоперевезення для України.

Про це заявив в середу у Сеймі прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає кореспондент Укрінформу.

“Дуже важливо, щоб міністр інфраструктури отримав відповідні вказівки на Раду міністрів ЄС з питань транспорту, щоб повернутися до попередньої дозвільної системи. Система дозволів діяла добре. Ми запропонуємо відновлення цієї дозвільної системи”,- заявив Моравецький.

Він зауважив, що польська делегація в Києві узгодила певні зміни, які, можливо, пришвидшать пропуск через кордон порожні вантажівки, що зменшить черги.

Як повідомляв Укрінформ, ситуація на польсько-українському кордоні буде предметом розгляду на Раді ЄС з питань транспорту, що відбудеться 4 грудня у Брюсселі.

Польські перевізники розпочали безстроковий протест 6 листопада. Серед основних вимог до уряду України – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Протестувальники хочуть, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня.

23 листопада польські аграрії долучилися до протесту місцевих перевізників і, висуваючи свої вимоги, розпочали блокування руху вантажного транспорту на пункті пропуску «Медика – Шегині» поблизу Перемишля.

До повномасштабного вторгнення Польща надавала Україні до 200 тис. дозволів на вантажоперевезення на рік.

Фото: Polsat News
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: