8 січня 2024
20:16
713
Робота для ВПО: уряд збільшив суму компенсації для роботодавців, які беруть переселенців на роботу
Скільки ВПО влаштували за цією програмою краматорські підприємці та ким працюють переселенці
Під час великої війни держава робить деякі кроки, щоб пришвидшити адаптацію людей, які змушені були переїхати з небезпечних регіонів, та допомогти їм знайти роботу. Це робиться й через зацікавлення роботодавців в отриманні компенсації за працевлаштування ВПО.
Наприклад, напередодні нового року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, згідно з яким:
- роботодавець має право на компенсацію за влаштування на роботу ВПО - до 24 тис. гривень;
- загальну тривалість надання такої компенсації витрат збільшили з двох до трьох місяців;
- у разі влаштування на роботу ВПО з інвалідністю виплати можуть сягати 48 тис. гривень за кожного такого працівника;
- тривалість надання такої компенсації - до 6 місяців.
Важливо розуміти, що компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня 2024 року становить 7100 гривень, а з 1 квітня – 8000 гривень, звідки й загальні цифри.
Довідка: відповідно до Постанови КМУ № 1390 від 27.12.2023. Перед тим це питання регулювалося Постановою КМУ №1390 від 27.12.2023
До того ж роботодавці, які приймають на роботу осіб з інвалідністю, можуть отримати до 100 тис. гривень компенсації на облаштування робочого місця
Детальніше про це ми писали раніше, але нагадаємо, що однією з умов отримання таких відшкодувань є відсутність заборгованості зі сплати податків
Як справи з цим у Краматорську?
Директорка Краматорського МЦЗ Інна Березюк розповіла Kramatorsk Post, що у Краматорську протягом 2023 року було компенсації отримали 17 роботодавців за 41 працевлаштовану особу.
У новому році робота триває і вже двом роботодавцям надали грошову компенсацію за 6 осіб.
Йдеться про краматорських роботодавців, що працюють зараз як у місті, так і за його межами.
Основні посади, на які вони взяли робітників з числа ВПО: менеджер з продажу, продавець продовольчих товарів, касир квітковий, покоївка, продавець непродовольчих товарів, покрівельник будівельний, кухар, пекар, бариста та інші.
Як роботодавцю отримати таку компенсацію
Інна Березюк також розповіла, як роботодавцю подати заяву на компенсацію. Краматорський МЦЗ пропонує роботодавцям нашої громади для надання компенсації витрат на оплату праці звертатися до центру зайнятості або ж подавати документи через «Портал «Дія».
Для отримання компенсації витрат роботодавець не раніше, ніж через пять календарних днів після працевлаштування особи та не пізніше шести місяців з дня працевлаштування особи подає до центру зайнятості заяву про компенсацію витрат:
• в електронній формі - через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (далі - Портал Дія) у своєму електронному кабінеті;
• в паперовій формі - особисто під час відвідування центру зайнятості або на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості.
Формування заяви в електронній формі здійснюється з урахуванням відомостей, отриманих через Портал Дія з інших електронних інформаційних ресурсів або інформаційних систем органів державної влади у порядку інформаційної взаємодії.
KramatorskPost
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.