6 лютого 2024
17:06
809
Вчитися ніколи не пізно: як краматорці знаходять нову роботу через навчання
Навчитися нових професій або підвищити кваліфікацію можна як стаціонарно, так і онлайн
Роботу у Краматорську знайти непросто. Але іноді для цього треба навчитися чомусь новому або покращити свої знання у вже знайомій сфері.
Підвищила кваліфікацію та знайшла роботу
Ольга Тімочка свого часу закінчила медичне училище в Ізюмі, де отримала спеціальність фельдшер. Працювала в Санстанції та у відділенні патології новонароджених, а велику війну зустріла в одній з приватних медичних лабораторій.
«Через війну ця лабораторія у Краматорську закрилася, а я опинилася без роботи та звернулася до Центру зайнятості», – розповідає Ольга.
Там їй запропонували ваучер на навчання:
«Медичним працівникам все одно кожні п’ять років потрібно підтверджувати кваліфікацію, тож ваучер мені якраз і пригодився», – каже вона.
Курси підвищення кваліфікації за професією "Медсестринство", які проводили викладачі Донецького медичного університету, Ольга пройшла онлайн за кілька тижнів.
«Курси я закінчила десь на початку літа, а вже наприкінці сезону у Центрі зайнятості мені запропонували вакансію в одному з діагностичних центрів Краматорська, де я зараз і працюю».
Ваучер на навчання - нові знання за рахунок держави
Ваучер на навчання - це перший крок до нової роботи. Цей документ встановленого зразка видається одноразово. Він дає право безплатно пройти навчання за затвердженим переліком зі 70 професій та спеціальностей.
Професії ви обираєте самостійно, так само як заклад освіти у межах України, а також форму навчання: стаціонарну, заочну чи дистанційну. Наприклад, Ольга Тімочка навчалася онлайн, тобто дистанційно.
Щоправда, для того, щоб навчатися за ваучером, треба відповідати кільком умовам. Одна з них - вік не менше 45 років. Але вчитися ніколи не пізно.
Також серед вимог страховий стаж не менше 15 років, а також те, що людина не зареєстрована у статусі безробітного в центрі зайнятості, коли подає заявку на ваучер.
Якщо хочете навчитися новій спеціальності, до центру зайнятості треба надати такі документи:
– заява;
– паспорт;
– трудова книжка, або документи що підтверджують період зайнятості;
– документ про освіту;
– реєстраційний номер облікової картки платника податків;
– довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для ВПО);
– копія довідки до акту медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю);
– копію витягу з наказу про звільнення військовослужбовця з військової служби та інші документи, які підтверджують підставу звільнення.
Ті, хто навчається за ваучером, виплат не отримують. Втім їм оплачується навчання, вартість якого може становити до 10 прожиткових мінімумів, а це 29200 (максимальна вартість навчання 33280 грн). Кошти надає Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Військові теж можуть навчатися
Крім ваучерів, існує можливість безплатного навчання у закладах Державної служби зайнятості для учасників бойових дій.
Наприклад, у січні до Краматорського міського центру зайнятості за консультацією звернувся військовослужбовець Владислав К. Він дізнався про можливість пройти навчання за направленням служби зайнятості та вирішив підвищити свою кваліфікацію.
Увагу військовослужбовця привернув напрямок «Особливості використання безпілотного літального апарата в умовах воєнного стану». Не вагаючись хлопець подав заявку, отримав направлення та вже 30 січня взявся до занять у Полтавському центрі професійно-технічної освіти.
Отриманні знання допоможуть Владиславу у боротьбі із загарбниками.
Якщо маєте питання щодо навчання та спеціальностей, звертайтеся за консультацією за телефоном: (068) 798-66-36.
KramatorskPost
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.