13 лютого 2024   17:08   275

Європа більше не може розраховувати на "безпекову парасольку" США, - Financial Times

Європа більше не може розраховувати на "безпекову парасольку" США, - Financial Times
Побоювання Європи щодо ізоляції Америки за можливого другого президентства Дональда Трампа стають реальністю.

Трамп ще не затвердив свою кандидатуру від республіканців для участі в цьогорічних перегонах за Білий дім, а до президентських виборів ще багато місяців, але він вже працює над тим, щоб підірвати НАТО та безпеку найближчих союзників Вашингтона.

Про це пише видання Financial Times, передає Цензор.НЕТ.

Видання нагадує, що раніше Трамп заявив, що заохочуватиме Росію робити "все, що їй заманеться", якщо члени Альянсу не зможуть досягти цільового показника витрат на оборону в розмірі 2% валового внутрішнього продукту.

Своїм нападом на Україну Росія розпочала найбільш руйнівну війну на європейській землі з 1945 року. Вона становить найбільшу загрозу безпеці Альянсу за останні десятиліття. Якщо Трамп не вступає в змову з президентом Росії Владіміром Путіним, він, безсумнівно, служить його інтересам, пише FT.

Обіцянка НАТО про взаємну оборону ґрунтується на впевненості в тому, що вона буде дотримана більше, ніж будь-яке юридичне зобов'язання. Трамп зруйнував цю впевненість. Навіть подвоєння європейських військових видатків завтра не відновить її. На жаль, дедалі більше законодавців-республіканців погоджуються з Трампом щодо обмеженої цінності Альянсів. Це повинно викликати занепокоєння у всіх союзників Америки по всьому світу.

Єдине, що викликає захоплення в посланні Трампа - це його ясність. Це чіткий сигнал європейцям, що вони повинні почати готуватися до захисту безпеки свого континенту без участі США, наголошує видання.

"Насправді тривога вже давно б'є на сполох. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну європейські уряди взяли на себе подекуди значні зобов'язання збільшити витрати на оборону і поповнити виснажені запаси озброєнь", - пишуть журналісти.

Хоча це й обнадіює, в більшості країн існують сумніви щодо того, як ці збільшення будуть підтримуватися в довгостроковій перспективі. У багатьох столицях все ще заперечують масштаби інвестицій, необхідних для розвитку технологій, нарощування оборонних промислових потужностей і розширення своїх збройних сил для стримування російської агресії.

"ЄС також повинен відігравати більш активну роль у просуванні спільних розробок і закупівель систем озброєнь поряд з іншими спільними проєктами, можливо, під егідою європейського комісара з питань оборони. Європейці повинні почати думати про немислиме: як планувати війну без Америки", - зазначає Financial Times.

Велика Британія та інші країни-члени НАТО, які не є членами ЄС, повинні бути тісно залучені до цього процесу. Це робота на десятиліття. Але європейці повинні продемонструвати цілеспрямованість і рішучість вже зараз, щоб надіслати сигнал до Кремля.

Як наголошує FT, почати треба з озброєння України. Поки що результати роботи Європи розчаровують, всупереч всім зусиллям Німеччини й, зокрема, Європейської комісії. Уряди надто повільно підписують контракти й надто несміливо субсидують розширення виробничих потужностей, особливо для артилерійських боєприпасів.

Вони повинні зробити те ж саме щодо протиповітряної оборони та безпілотників, а також поділитися технологіями радіоелектронної боротьби з українськими військами.

"Можливо, такі амбіції схилять Трампа на бік НАТО, якщо він знову стане президентом. Але європейці не можуть на це розраховувати. Вони повинні готуватися до нового світу, в якому вони самі дбатимуть про власну безпеку", - додає FT.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: