6 березня 2024   16:56   807

Проблеми зі здоров'ям не привід опускати руки у пошуку роботи

Проблеми зі здоров'ям не привід опускати руки у пошуку роботи
Що каже Краматорський міський центр зайнятості про працевлаштування інвалідів

Війна помітно вплинула на ринок праці у Краматорську. Зі стереотипного образу індустріального центру Краматорськ змінився на місто кавʼярень, перукарень та комунальників. Принаймні саме їхню роботу зараз у місті видно найкраще.

З початком великої війни понад половина жителів Краматорська виїхали, численні підприємства призупинили роботу або закрилися, тож чимало жителів міста стали безробітними Серед них люди з вразливих верств населення, - інваліди.

Але навіть за таких обставин роботу можна й треба шукати. Наводимо тому приклад та розповідаємо, куди звертатися за допомогою.

Має обмеження до праці, але на роботу влаштувалася

У Ілони Сенецької ураження слуху, а тому за станом здоров’я вона має обмеження до праці. За професією Ілона кравець, але за фахом не працювала. Натомість опанувала інші професії: термообробник швацьких виробів, укладальник-пакувальник, продавець продовольчих товарів.

Залишившись без роботи, жінка у грудні минулого року звернулась до міського центру зайнятості. Там врахували її побажання та можливості. Зрештою Ілоні запропонувала звернутися до ТОВ «Миронівський продукт» на посаду продавця продовольчих товарів.

Вона успішно пройшла співбесіду і тепер працює в одному з магазинів у Краматорську. Жінка швидко адаптувалася та вже проявила себе як кваліфікований та відповідальний працівник.

Історія Ілони – один з прикладів того, як треба не здаватися та шукати можливості, які є по роботі й для людей, що мають проблеми зі здоров'ям або навіть інвалідність.

Скільки інвалідів перебувають на обліку та скільком уже допомогли з роботою

Станом на 06.03.2024. у міському центрі зайнятості (МЦЗ) на обліку перебуває 46 осіб з інвалідністю.

Протягом 2023 року завдяки роботі МЦЗ 30 осіб з інвалідністю змогли працевлаштуватися. З них 15 осіб перед тим пройшли навчання за направленням служби зайнятості, розповіли Kramatorsk Post у цій установі.

Люди з інвалідністю також беруть посильну участь у суспільно корисних роботах. Протягом 2023 року 18 таких осіб взяли участь в "Армії відновлення".

А вже з початку 2024 року були працевлаштовані 6 осіб з інвалідністю. З них 1 особа пройшла навчання за направленням служби зайнятості. Брали участь у суспільно корисних роботах з початку 2024 року вже 9 осіб з інвалідністю.

Держава заохочує роботодавців влаштовувати інвалідів

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України тривалість надання компенсації витрат на оплату праці при працевлаштуванні осіб з інвалідністю з числа ВПО, збільшена до шести місяців з дня працевлаштування. Компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня 2024 року становить 7100 гривень, а з 1 квітня складатиме 8000 гривень.

Відповідно до іншої постанови Кабміну роботодавець, що працевлаштував людину з інвалідністю І або ІІ групи та облаштував для неї робоче місце, має можливість отримати за це компенсацію. При працевлаштуванні осіб з інвалідністю І групи можна отримати компенсацію у сумі, що не перебільшує 106,5 тис. гривень, а ІІ групи - до 71 тис. гривень.

За детальнішою інформацією можна звертатися до Краматорського міського центру зайнятості: м. Краматорськ, вул. Рум’янцева, 4 або за телефоном Гарячої лінії: (068) 798-66-36.
KramatorskPost
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: