Днями краматорську фейсбук-спільноту сколихнула чергова хвиля обурень через повідомлення УК “Ладіс” про неминуче відключення ліфтів та освітлення у під’їздах багатоповерхівок, спричинене великою заборгованістю тамтешніх мешканців.Призупинити роботу ліфтів та вимкнути світло “Ладіс” обіцяє вже 20 квітня, якщо ситуація з сплатами користувачів не стабілізується.
За поясненнями Управляючої компанії (УК), теперішній рівень сплат мешканців не дозволяє підприємству в повному обсязі розплатитися з електропостачальником - Краматорськими РЕМ. Ця обставина, а також нещодавнє підвищення тарифів вже призвело до відключення електрики в адмінбудівлі та виробничих майстернях УК. Наступним кроком постачальників, за прогнозами УК, стане припинення подачі електроенергії до місць загального користування житлових будинків.
Тож підприємство вкотре закликало містян сплатити борги, аби не допустити цього.
“[...] Воєнний стан не звільняє громадян від сплати за послуги з управління багатоквартирним будинком. Навіть якщо частина власників наразі у своїх квартирах не мешкають.
Тому що незалежно від місця проживання власника квартири, він не тільки має права на дану житлову площу, а й несе, згідно із законом, відповідальність за її утримання. Адже за відсутності господарів комунальники здійснюють належний догляд за будинком, де розташована квартира: підтримують у порядку комунікації, покрівлі, зашивають вибиті вікна (пройоми), забезпечують запуск систем опалення, їх роботу та ін. Без виконання цих та інших робіт будинок би з часом став непридатним.
Загальний будинок – солідарна відповідальність усіх власників квартир, і незалежно від місця їхнього проживання вони мають оплачувати управління та утримання свого будинку.
Також нагадуємо, що списки квартир, які краматорці дуже вигідно здають в оренду військовим, але за обслуговування житла при цьому не платять, передаються до податкових органів! [...]”, - зазначалося в повідомленні.
Власне, останній абзац, в якому йшлося про можливу передачу інформації про місця проживання військових, привернув нашу увагу. Адже розповсюдження такої інформації, ймовірно, може суперечити певним законодавчим нормам і нести загрозу не тільки військовим, але й цивільним мешканцям.
За коментарем щодо обґрунтованості таких заяв “Ладіса” ми звернулися до адвоката Сергія Борозенцева.
“Безумовно, писати про те, що квартира здається військовим, - це розповсюдження персональних даних третіх осіб, на що Управляюча компанія не має права. Дані третіх осіб, хоч би хто там жив - військовий, лікар чи людина іншої професії, - не є публічною інформацією. Ця третя особа немає з Управляючою компанією ніяких стосунків: вона не приєдналася до договору про обслуговування будинку, не надавала компанії ніяких даних про себе та не давала дозволу на їх обробку. Тому передавати дані про те, хто саме фактично мешкає в тих квартирах, компанія не може.
З іншого боку, повідомити про те, що конкретна квартира, власником якої є конкретна особа, здається в оренду, - на це вона цілком має право”, - пояснив Сергій Борозенцев.
Також він допустив можливість подальших наслідків для власників квартир, що фактично здаються в оренду, у разі потрапляння відомостей про них (власників) до податкових органів, але лише за умови наявності в УК певних юридичних доказів. Зокрема того, що квартира, дійсно, здається в оренду (доказом може бути, наприклад, незареєстрований у податковій договір оренди), інші фактичні дані, що свідчать про те, що її власник отримує від цього дохід.
“Якщо таких доказів немає, притягнути до відповідальності особу, яка де-факто це робить, практично неможливо. Це є загальною економіко-правовою проблемою країни: фіскальної системи, податкового та цивільного законодавств тощо. Але клопоти у такої особи цілком можливі: до неї можуть навідатися фіскальні органи, просити надати певні відомості, пояснення тощо”, - розповів Сергій Борозенцев.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.