18 квітня 2024   09:50   1050

Чому Святогірську лавру досі не можуть забрати у Московського патріархату

Чому Святогірську лавру досі не можуть забрати у Московського патріархату
За інформацією ДонОВА, потрібно змінити закони.

У 2023-му обласна влада заявила про те, що Святогірська лавра може перейти у власність ПЦУ. Минув майже рік і зрушень не сталося. Тепер в ОВА пояснюють, що закони України не дозволять змінити власника релігійної перлини Донеччини.

Про ситуацію зі Святогірською лаврою "Вільному радіо" повідомили у відповідь на інформаційний запит в Управлінні культури і туризму ДонОВА.

На початку літа 2023 року тодішній очільник Донецької ОВА Павло Кириленко заявив, що Святогірська лавра може перейти до Київського патріархату, договір з УПЦ Московського патріархату вже переглядають. Тоді він казав, що за його даними, священнослужителі Святогірської лаври не збираються добровільно переходити до ПЦУ.

“Усі необхідні документи до Мінкульту і правоохоронних органів ми надали. Там за документами передача майнових комплексів, яка проходила, коли Донеччину ще очолював Янукович, була складним процесом. Але я (як людина, яка добре розуміє законодавство) вважаю, що повинно все бути зроблено за законом, по честі і совісті. Цей церковний процес переходу тривалий, ним займаються”, — пояснював Павло Кириленко.

Однак скоро мине рік з тих слів, а Святогірська лавра досі залишається під управління УПЦ Московського патріархату. Ми попросили посадовців з ДонОВА пояснити: чому так.

“Наразі передача об’єктів нерухомого майна з власності Лаври у державну та/або комунальну власність може здійснюватися відповідно до Закону України “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності” лише за згодою Лаври. Наразі обласна військова адміністрація не має законних підстав щодо примусового відчуження майна Лаври”, — написали посадовці.

Змінити цю ситуацію може законопроєкт №8371 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”. У оновленому документі прописали заборону діяльності релігійних організацій, якими керують з країни, що воює проти України.

“Таким чином, набуття чинності проєкту цього Закону надасть законні підстави для заборони діяльності вищезазначених релігійних організацій та відчуження їх майна на користь держави на території України”, — уточнюють посадовці.

Станом на 10 квітня 2024 року за законопроєкт ще не голосували депутати Верховної Ради. Таким чином, у посадовців немає законних підстав, щоб відібрати Святогірську лавру в УПЦ МП для подальшої передачі або інших релігійним, або комунальним організаціям (наприклад, музею).

Станом на початок 2024 року жодна з 300 церков УПЦ у Донецькій області майже за два роки відкритої війни з Росією не змінила свою релігійну підлеглість на Київський патріархат.
ОбщеЖитие
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: