Документ передбачає десятки заходів у сферах освіти, культури, обслуговування, ЗМІ і державних установах.У Краматорську прийняли Програму сприяння функціонуванню української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на 2024-2027 роки. Відповідне
розпорядження зʼявилося на сайті Краматорської міської військової адміністрації.
У Програмі зазначається, що у Краматорській територіальній громаді є потреба у подальшій цілеспрямованій роботі щодо забезпечення належного використання державної мови в різних сферах життя: освіті, культурі, рекламі, засобах масової інформації тощо.
"Недостатня популяризація української мови, зокрема через засоби масової інформації, телебачення та радіо, використання мовного суржику, зниження естетики спілкування, недотримання мовних правил призводить до формування в пересічної людини занижених вимог до використання літературної мови в побуті", - йдеться у документі.
Програма має зміцнити державний статус української мови, мотивувати населення громади до вивчення та спілкування українською мовою, популяризувати українську мову в інформаційному середовищі, забезпечити застосування державної мови місцевими чиновниками під час виконання своїх посадових обов’язків, сприяти застосуванню державної мови у сфері обслуговування, медичного обслуговування, житлово-комунального господарства та у сфері транспорту; забезпечити подання інформації українською мовою на вуличних вказівниках, адресних покажчиках тощо.
Що саме будуть робити для сприяння українській мовіПрограма передбачає десятки заходів, які будуть проводити Управління з гуманітарних питань, Управління освіти, Управління фізичної культури і спорту, школи, комунальні підприємства.
Серед цих заходів - організація курсів української мови для чиновників та всіх охочих, також чиновників будуть готувати до складання іспиту на визначення рівня володіння державною мовою. Також чиновників і працівників комунальних підприємств, закладів і установ будуть контролювати, чи дотримуються вони вимог законодавства щодо функціонування державної мови при виконанні посадових обов’язків.
Програма також передбачає організацію заходів з вивчення, популяризації української мови в межах освітнього заходу "Донеччина" у Києві, а також хабах "Наш Краматорськ" у Києві та Дніпрі. Для учнів 9-11 класів, які хочуть вивчати українську мову поглиблено, планують створити онлайн-платформу. Також планують проводити фестивалі, конкурси, мистецькі проєкти, виставки, тематичні вечори, експозиції, спрямовані на популяризацію української мови та української культури на території громади.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.