4 грудня 2024   08:32   276

Головні особливості «Зеленої карти»

Збільшення кількості автомобілів у світі веде за собою певні ризики.

І перш за все мова йде про різноманітні аварії, кількість котрих значно зросла в порівнянні з минулими часами. Вони є однією з головних проблем сьогодення в плані ситуації на дорогах. І їх повністю ніяк не уникнути, можна лише зменшити їхню кількість.

Ще одна проблема ДТП – компенсація завданих збитків. Тут здається все простим: хто винуватий, той і платить. Але не так насправді. Винуватець дійсно компенсує все, але ніхто не відміняв того факту, що в нього можуть бути фінансові проблеми. Раніше такі виплати робились роками, і це нікого з потерпілих не влаштовувало. Тому владі треба було щось робити. 

І вона прийняла рішення: зробити обов’язковою так звану автоцивілку (ОСЦПВ). Це страхування, котре повинен мати кожен автовласник України. Подібне практикується й в інших країнах. І в разі відсутності подібного поліса будуть серйозні проблеми в автовласника. Тому краще не ризикувати. 

Поїздки за кордон також вимагають певної страховки, котра буде аналогом української автоцивілки. Важливо розуміти, що навіть коли водій рухатиметься якоюсь країною транзитом, то місцева страховка йому буде потрібна на законодавчому рівні. Варто пам’ятати, що штрафи в Європі набагато вищі по українським міркам. Їх сплатити буде непросто. 

Оскільки купувати обов’язкову страховку кожної країни надто дорого, то було прийнято рішення створити поліс «Зелена карта» (або «Грін карта»). Саме він є міжнародним аналогом української автоцивілки. Зелена карта ціна – це проблема, котру доводиться також вирішувати, бо вартість буває різна та залежить від кількох факторів. Але головне – щоб сама страховка просто була, і не прострочена. 

Особливості «Грін карти»

Даний поліс є важливим атрибутом кожного водія. Не все так просто, але й нескладно. До головних особливостей належать наступні: 

  • Є спеціальний договір, куди входять деякі країни. Саме в них і діє поліс «Зелена карта». Це Україна, Євросоюз та ще деякі країни. Під час подорожі до них достатньо мати з собою тільки дану страховку. 
  • «Зелена карта», як і ОСЦПВ, не компенсує збитки винуватцю аварії. Завдяки їй компенсацію отримають усі інші – ті, хто постраждав у пригоді. Сума виплати залежить від багатьох факторів. 
  • Не завжди «Зелена карта» зможе покрити збитки повністю. Тому однозначно на неї розраховувати не варто і краще взагалі не допускати ДТП, хоча від цього ніхто не застрахований. 

Основне тут правило просте: бути обережним за кермом, і тоді страховку не доведеться використовувати. 

Фактори, котрі впливають на ціну «Зеленої карти»

Їх кілька. Основні – такі: 

  • Термін, на який вона купується. Чим довше – тим вийде дорожче. Так завжди. 
  • Марка і модель транспортного засобу, на який оформляється страховка. Тут багато чого треба враховувати. 
  • Досвід автовласника. Молодим та недосвідченим водіям поліс обійдеться дорожче, ніж тим, хто за кермом уже довго. 

Все це варто враховувати й не забувати, що без страховки їздити не можна. 

Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: