28 грудня 2024   16:30   988

“Цей вогник - це іскра, яка об’єднує людей і нагадує про справжні цінності: добро, віру й любов до ближнього”

“Цей вогник - це іскра, яка об’єднує людей і нагадує про справжні цінності: добро, віру й любов до ближнього”
Вкотре напередодні Різдва виховники та вихованці скаутської організації “Пласт” привезли у Краматорськ Вифлеємський вогонь миру.

Це - всесвітня передріздвяна акція, яку започаткували в Австрії у 1980-х роках. Її основним ініціатором тоді виступив скаутський провідник Бертль Рюнвальд. Відтоді світло з Вифлеєма стало одним з загальноєвропейських духовних символів.

Кожного року запалюють лампадку у Вифлеємі та передають її у Відень. А вже звідти Вогонь починає свою подорож європейськими та іншими країнами.

Україна доєдналася до цієї міжнародної акції у 1997 році, коли скаутська організація “Пласт” вперше доставила Вифлеємський вогонь у Київ. Відтоді пластуни щорічно виконують цю місію.

“Цей вогник - це іскра, яка об’єднує людей і нагадує про справжні цінності: добро, віру й любов до ближнього”Вифлеємський вогонь миру прибув в Україну. Фото: скаутська організація "Пласт"

Так було й цьогоріч. З Вифлеєму вогонь миру доставили, традиційно, до Австрії, звідки скаути розвезли його до столиць своїх країн. А з Києва до Краматорська Вогонь миру привезла керівниця обласного осередку скаутської організації “Пласт” Євгенія Васильєва.

“15 грудня Вогонь прибув до Києва [...]. Впродовж 15-16 грудня 12 нічних поїздів доставили його на 22 вокзали обласних центрів країни. Я зустріла Вогонь на Київському вокзалі 15 грудня, а 20 грудня поїздом приїхала до Дніпра. І звідти в Краматорськ з представниками ДонОДА та скаутами ми відвезли, та передали вогонь голові Донецької облдержадміністрації [...]”, - розповіла Євгенія Kramatorsk Post.

“Цей вогник - це іскра, яка об’єднує людей і нагадує про справжні цінності: добро, віру й любов до ближнього”Вифлеємський вогонь миру у Краматорську. Фото: Донецька ОВА/ОДА

Також у Краматорську скаути передали вогонь представникам громад, які були запрошені на захід у ДонОДА. Далі вогник продовжив мандрувати всіма осередками “Пласту” у громадах області. Також пластуни відвезли вогонь військовим. Крім того, в цей різдвяний період вони організовують марафон добрих справ, волонтерять і долучаються до різних ініціатив.

“Зараз пластуни Донеччини живуть в різних куточках України та закордоном, продовжують проходити пластову програму або долучаються до місцевих осередків. Ми збираємось з дітьми та молоддю щороку на табори та мандрівки, реалізовуємо проєкти. Цей Вогонь вкотре стає для українців символом стійкості та боротьби з темрявою, що кожен день хоче знищити нас та якій ми, в єдності, даємо відсіч”, - додала Євгенія Васильєва.

“Цей вогник - це іскра, яка об’єднує людей і нагадує про справжні цінності: добро, віру й любов до ближнього”Заходи краматорських пластунів до повномасштабної війни. Фото: "Пласт Краматорськ"

Свого часу краматорські пластуни влаштовували цікаві заходи з нагоди прибуття Вогню у місто. Як розповів звʼязковий станиці Краматорськ Денис Папін, до повномасштабного вторгнення у нашому місті хлопці та дівчата з міського осередку “Пласта” передавали Вифлеємський вогонь миру військовим, надзвичайникам, лікарям і звичайним містянам. Також заносили його до церков. Разом з передачею Вифлеємського вогню вони показували вертеп і колядували.

"Вогонь миру розносять по всьому світу з Вифлеєму - місця народження Христа - до всіх, хто його потребує, для того, щоб об’єднати всіх і нагадати про справжні цінності: добро, віру й любов до ближнього. Цей вогник - це іскра, яка підпалює, об’єднує людей, символ чогось щирого та теплого. Вогник передається від рук в руки, від свічечки до свічечки. Тому до прифронтового міста воно повинно доставлятися, аби давати надію та відчуття Різдва й дива ", - поділився Денис.

Цього року Вифлеємський вогонь миру можна отримати на залізничному вокзалі Краматорську, де вже четвертий рік поспіль для цього обладнали спеціальний стенд.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: