Президент Литви Гітанас Науседа заявив про готовність країни розглянути можливість приєднання до "коаліції охочих", ініційованої Великою Британією та Францією для досягнення миру в Україні.Про це інформує
Цензор.НЕТ із посиланням на LRT.
"Британія і Франція хочуть взяти на себе ініціативу в розгортанні своєї потенційної військової потужності для забезпечення миру, вони готові надати для цього значні сили, і вони створюють так звану коаліцію охочих - вони запрошують країни, які можуть внести свій внесок в цю коаліцію в тій мірі, в якій вони можуть це зробити. Литва готова розглянути можливість формування такого миротворчого корпусу відповідно до своїх можливостей", - заявив Науседа.
Ініціатива була представлена після зустрічі європейських лідерів у Лондоні, де було досягнуто домовленостей про збільшення оборонних витрат та розробку мирного плану для України, який буде представлений Сполученим Штатам.
Як зазначається, президент Франції Емманюель Макрон запропонував часткове місячне припинення вогню, яке передбачає зупинку повітряних та морських атак, а також обстрілів енергетичної інфраструктури, але не охоплює бойові дії на суші. На його думку, такий крок продемонстрував би готовність Москви припинити війну.
Науседа підкреслив важливість єдності європейських країн у цьому питанні, зокрема враховуючи позиції Угорщини та Словаччини. Він також наголосив на необхідності участі США у процесі мирного врегулювання.
"Але участь США також дуже важлива, - додав він. "Вони [американці] дають матеріальне вираження гарантії безпеки і дозволяють нам сподіватися, що це припинення вогню не буде символічним актом. Це та роль, яку ми очікуємо від США, і я сподіваюся, що вони зможуть її зіграти", - зазначив він.
Наприкінці тижня у Брюсселі відбудеться позачерговий саміт ЄС, на якому обговорять європейські гарантії безпеки для Києва та новий пакет військової допомоги на 20 мільярдів євро. Литовський президент висловив сподівання, що саміт сприятиме прийняттю конкретних рішень, включаючи санкції та використання заморожених російських активів.
Науседа також застеріг від поступок Москві, зазначивши, що пошук миру не повинен призвести до скасування санкцій чи ігнорування відповідальності Росії за розв’язання війни.
"Важливо, щоб ми прийняли рішення про 20-мільярдну військову допомогу Україні. [...] Я вірю, що ми не будемо відволікатися і будемо рухатися вперед з санкціями і використанням заморожених активів", - сказав він.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.