5 березня 2025   15:57   214

Військова допомога, інвестиції та посилення санкцій проти РФ: Порошенко представив стратегію безпеки депутатам Європарламенту

Військова допомога, інвестиції та посилення санкцій проти РФ: Порошенко представив стратегію безпеки депутатам Європарламенту
Лідер "Європейської Солідарності" та п'ятий президент Петро Порошенко представив фракції ЄНП в Європарламенті стратегію безпеки для України.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу "ЄС".

Він назвав пріоритетом якнайшвидше завершення війни та забезпечення справедливого, сталого та тривалого миру.

"Для зміцнення позицій України за столом переговорів потрібна п’ятискладова стратегія Заходу. Перше – військова допомога, в тому числі протиповітряна оборона. Підтримка України не повинна припинятися. Нам потрібні безпілотники, системи радіоелектронної боротьби, артилерійські снаряди, ракети великої дальності, винищувачі", - наголосив Порошенко.

Другим він назвав інвестиції в український ОПК.

"За прикладом нідерландсько-данської ініціативи, нам потрібні передові технології, спільне виробництво та розробки в Україні. Третє – посилення санкцій проти Росії, спрямованих на сировину, викопне паливо, СПГ, тіньовий флот і сектор атомної енергетики, а також конфіскацію та використання заморожених російських активів", - пояснив п'ятий президент.

Лідер "ЄС" зазначив, що "коаліція охочих" та "чоботи на землі", запропоновані на саміті в Лондоні є механізмом стримування, який необхідно запровадити після мирної угоди.

"Стабільна достатня фінансова допомога для забезпечення макроекономічної стабільності, у тому числі шляхом конфіскації та використання заморожених російських активів. І останнє, але не менш важливе: членство в НАТО для України є єдиною життєздатною довгостроковою гарантією безпеки — воно залишиться незважаючи ні на що, і незалежно від вимог Путіна до НАТО. Процес вступу до ЄС має залишатися заснованим на заслугах, але має бути прискорений", - сказав Порошенко.

Також він вітає комплексну оборонну стратегію ЄС, представлену президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

"Після Лондонського саміту з питань безпеки нам потрібне спільне європейське бачення справедливого та тривалого миру, заснованого на довгострокових інтересах України та Європи. Це бачення має бути представлене Вашингтону та мати можливість підкріплення.

І нарешті: Україна та ЄС повинні бути присутні на всіх переговорах, щоб забезпечити фундаментальний принцип "нічого про Україну без України" та "нічого про Європу без Європи". Тільки разом ми можемо перемогти", - підсумував він.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: