Китай законтрактував близько 500-700 тисяч тонн українського фуражного ячменю за ціною CIF у 240 доларів за тонну.Мова йде про об’єм закупівлі, який складає майже 25% експортного потенціалу України по ячменю. Про це
свідчать дані Електронної зернової біржі України.
Зазначається, що вказана ціна ячменю включає вартість самого товару, страхування під час транспортування та фрахт до зазначеного порту призначення.
Уточнюється, що поточного тижня експортні ціни на ячмінь в Україні стабілізувалися на рівні 9350-9500 грн за тонну або 196-200 доларів за тонну з доставкою до чорноморських портів.
Враховуючи, що прогноз врожаю ячменю в Україні зменшений до 4,5-5 млн т, а потенціал експорту складає лише 2 млн т (порівняно з 2,32 млн т у 2024-2025 маркетинговому році), то такий великий обсяг закупівлі, ще й сертифікований на Китай, сильно посилить експортний попит та конкуренцію між експортерами.
"
Дані про кращу урожайність ячменю в центрі та на заході України, ніж на південному сході, дещо заспокоїли трейдерів, які почали намагатися знизити закупівельні ціни. Але фермери не поспішають продавати перші партії зібраного ячменю, очікуючи підсумків обмолоту та оцінки загального врожаю", — зазначили аналітики зернової біржі.
Крім того, низькі світові ціни на фуражну кукурудзу та пшеницю будуть обмежувати подальше зростання цін на ячмінь. Після збирання врожаю в Україні, ЄС та Росії ціни на цю агропродукцію у серпні можуть розвернутися донизу.
Повідомлялось, що поточний рік став справжнім випробуванням для аграріїв України. Заморозки навесні вдарили по майбутньому врожаю фруктів та ягід. Влітку почалися значні перепади температур, що стримує дозрівання томатів та інших культур. Тепер ситуацію у південних областях погіршила жорстка ґрунтова посухи, яка досягла рівня "сильна".
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.