Підрядником на виконання всіх робіт обрали ТОВ "Славдорстрой"
Минулого місяця, в червні, Департамент базових галузей промисловості Донецької ОДА для ремонту доріг в Краматорському районі провів шість тендерних закупівель на загальну суму 111,9 мільйона гривень.Про це журналіст Kramatorsk Post
дізнався з аналізу тендерних закупівель від "Суспільне Донбас".
Як зазначили журналісти, за ці гроші ремонтуватимуть понад 136 кілометрів доріг місцевого значення у Краматорському районі.
Всі шість аукціонів виграло ТОВ "Славдорстрой", яке за умовами тендерів на чотирьох ділянках доріг має завершити роботи до кінця липня. Ще дві дороги мають відремонтувати до кінця серпня та вересня.
"Середня ціна за ремонт кілометра доріг становить 821,8 тисячі гривень. Найдорожче ремонт кілометра обійдеться на трасі Словʼянськ — Суханівка. Тут планують відремонтувати 600 метрів дороги за 4,3 мільйона гривень. Найдешевше ремонт кілометра обійдеться на трасі Олександрівка — Дмитрівка — 181,3 тисячі гривень"
Крім цього, журналісти "Суспільне Донбас" додали, що наразі Державна аудиторська служба перевіряє тендер на ремонт доріг на трасі Майдан — Суханівка за 74,3 мільйона гривень.
Що відомо про ТОВ "Славдорстрой"?
За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ "Славдорстрой" було зареєстроване майже 10 років тому у Слов’янську. Потім перереєструвалося у Миколаївці, а з 2025 року його юрадреса знаходиться у Райгородку Краматорського району. Воно входить до бізнес-групи "Слав Груп", що належить родині підприємця Едуарда Бондаренка. Він, своєю чергою, є головою правління ПАТ "Донбасенерго".
Видання "Цензор.Нет"
писало, що за часів президентства Віктора Януковича "Донбасенерго" перебувало в орбіті інтересів його сина Олександра Януковича. Очолювати компанію Бондаренко почав з 2012 року. А ще раніше він обіймав посаду заступника голови Державтодору.
Крім того, "Слав Груп" пов'язана з одним із найзаможніших бізнесменів з Краматорська Максимом Єфімовим, якому "Донбасенерго" належить з 2018 року.
“Економічна правда” з’ясувала, що ніби під контроль Єфімова “Донбасенерго” перейшло від Олександра Януковича в обмін за втрачені через окупацію РФ Криму вітрові парки. Тоді в інтерв’ю журналістам видання Максим Єфімов спростував інформацію про бартер із Януковичем, але перехід компанії та ще кількох активів сім'ї Януковича під контроль своєї команди визнав.
Повертаючись до ТОВ "Славдорстрой", зазначимо, що його керівником є Олег Воронов, який раніше певний час був власником цієї компанії та очолював філію Донецького облавтодору – Ясинуватський автодор.
Водночас кінцевим бенефіціаром “Славдорстроя” нині значиться Олександр Ломакін, підприємець з Донецька.
За інформацією Центру журналістських розслідувань, Олександр Ломакін був членом ГО “Команда ЗЕ”. Цю громадську організацію у січні 2019 року зареєстрували теперішній голова Мінцифри Михайло Федоров та народний депутат від “Слуг народу” Михайло Крячко.
ТОВ “Славдорстрой” отримувало підряди на облаштування захисних споруд у Запоріжжі, де співголовою спеціальної урядової робочої групи координації з їхнього будівництва був Михайло Федоров.
Кримінальні провадження
За даними журналістів "Цензор.Нет", у 2019 році “Славдорстрой” фігурувало у кримінальній справі щодо ремонту дороги Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя. Правоохоронці запідозрили, що компанія порушила державні стандарти та використовувала менш якісні матеріали, ніж передбачав договір. Слідчі припускали, що зекономлені кошти підрядник розділив з посадовими особами.
У 2023 році Національна поліція зацікавилася контрактами, отриманими компанією від Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області, ДП "Дороги Харківщини", Департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОВА та Служби відновлення у Донецькій області.
За висновками Державної податкової служби, у 2021-2022 роках на тендерах з експлуатаційного утримання та ремонту автомобільних доріг у Харківській та Донецькій областях були привласнені понад 48 мільйонів гривень бюджетних коштів. У судовій ухвалі йдеться, що службовці комунальних підприємств та чиновники вносили у фінансово-господарську документацію неправдиві дані, на підставі яких підряднику перераховувались кошти.
Податкова служба виявила, що ТОВ "Славдорстрой" здійснювало операції з підприємствами, що мають ознаки фіктивності, або є фіктивними. Серед таких компаній: ТОВ "Азов АБЗ", ТОВ "Промпоток", ТОВ "Донурлогістик", ТОВ "Стиль-Кепітал", ТОВ "Мініленд.УА" та інші. У цих підприємств, за даними податкової звітності за 2021-2022 роки, відсутні трудові ресурси, наймані працівники, офісні, торгівельні та складські приміщення, виробниче обладнання, сировина та матеріали, що вказує на відсутність реальної фінансово-господарської діяльності.
Фаворит закупівель
За 9 років участі у держзакупівлях загальна сума виграних “Славдростроєм” тендерів становить понад 11,3 мільярда гривень. Найбільш фінансово успішними для нього були 2020-2021 роки. На держпрограмі “Велике будівництво” у 2020 році компанія отримала підрядів на майже 3,1 мільярда гривень. У 2021 році - на понад 2,7 мільярда гривень.
За час повномасштабної війни “Славдорстрой” встигло виграти понад 3,2 мільярда гривень тендерів на ремонти та утримання доріг здебільшого у Донецькій та Харківській областях. Більшість з них перепадає все ж таки на Донеччину.
Цю ситуацію нещодавно прокоментував начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін. Таку велику кількість підрядів у “Славдорстроя” він пояснив виключно тим, що інші підрядники не хочуть працювати в області, ймовірно, з безпекових причин. А також зазначив, що вибір ділянок доріг для ремонтів узгоджується з командуванням ОСУВ "Хортиця", яке визначає оптимальні шляхи для евакуації населення та поранених.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.