17 липня 2025   19:13   117

Виробництво ракет до Patriot хочуть збільшити до 750 на рік, але є нюанс, - ЗМІ

Виробництво ракет до Patriot хочуть збільшити до 750 на рік, але є нюанс, - ЗМІ
У зв’язку з великим попитом на зенітні ракети MSE до ЗРК Patriot, що використовуються для перехоплення балістичних цілей, компанія Lockheed Martin змушена шукати шляхи, як збільшити їх виробництво до 750 одиниць в 2027 році, пише Hartpunkt.

Примітно, що в 2023 році американський оборонний гігант на рік виробляв 450 ракет MSE, тоді як на поточний поставлено ціль в 600 одиниць.

Спочатку, на 2027 рік компанія поставила собі за мету виготовити 650 ракет, але, згідно з новим планом, який озвучив віце-президент Lockheed Martin Джейсон Рейнольдс, виробництво необхідно збільшити до 750 одиниць.

Тому, наразі компанія, як розповів Рейнольдс, шукає, а також активно веде перемовини з цілим рядом потенційних підрядників у Європі. За його словами, вже є певні домовленості.

Рейнольдс повідомив, що німецька компанія Diehl може стати постачальником елементів живлення, тоді як іспанська Sener - надавати приводи, оскільки й так вже робить це для ракет Iris-T.

Також керівник компанії Lockheed Martin заявив, що є ще один потенційний підрядник в Польщі, але не надав деталей. Видання Defense Express припускає, що мова йшла про компанію Wojskowe Zakłady Lotnicze №1 (WZL 1) у Лодзі.

Вказується, що в квітні поточного року ця компанія почала виробляти корпуси транспортно-пускового контейнера (ТПК) ракети MSE.

Більше того, в Польщі, як зазначає видання, компанія Lockheed Martin має власний завод PZL Mielec, де також можуть почати виробляти певні компоненти ракет MSE.

Ще, як повідомляється, розглядається варіант залучення неназваного підрядника з Данії. Відомо, що зараз Lockheed Martin в межах виробництва винищувачів F-35 співпрацює із данською Weibel, яка займається розробкою та виробництвом РЛС.

Тому, щоб реалізувати свій новий план на 2027 рік з виробництва 750 ракет MSE, американській компанії треба на місяць виготовляти 8 додаткових одиниць, й для цього потрібно залучати підрядників з усієї Європи - від Іспанії до Польщі.

Віце-президент Lockheed Martin нагадав, що наразі тільки Японія має ліцензію на збирання MSE з американських та місцевих комплектуючих на потужностях Mitsubishi Heavy Industries. Вказується, що зараз на рік там виробляється до 30 одиниць.

Рейнольдс уточнив, що мова йде про виробництво для внутрішнього ринку. Він не виключив, що, можливо, буде створено іншу іноземну лінію виробництва ракети поза межами США, однак все буде залежати від рішення Вашингтона.

Віце-президент компанії заявив, що вони зацікавлені в тому, щоб німецькі компанії мали змогу виробляти всю ракету й, на його думку, такі можливості є.
УНІАН
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.