Уряд Індії намагається стримати економічні наслідки після тарифних погроз президента США Дональда Трампа, пише Bloomberg.Остання тирада Трампа застала чиновників у столиці Індії зненацька. Риторика президента США, який назвав економіку Індії “мертвою”, індійські митні бар'єри “нестерпними” і заявив, що країна байдужа до долі українців, була дуже нетиповою і схожою на словесний ляпас, сказав один чиновник у Нью-Делі, говоривши на умовах анонімності.
За його словами, в індійських посадовців немає “шаблону” для реагування на такі “публічні напади”, й останні події поставили під загрозу відносини Нью-Делі з США.
Уряд Індії готується до 25% американських тарифів і прагне обмежити можливу економічну шкоду. Міністерство торгівлі та промисловості країни обговорює способи допомоги експортерам, які найбільше постраждають, наприклад, у секторах ювелірних виробів та текстилю. Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді
закликав громадян своєї країни купувати товари місцевого виробництва. Водночас чиновники заявляють, що продовжуватимуть шукати непублічні канали переговорів, щоб допомогти пом'якшити напруженість.
Протягом кількох місяців індійські посадовці вели переговори з адміністрацією Трампа щодо торговельної угоди, яка, за словами обох сторін, близька до укладення, з митною ставкою, можливо, нижче 20%. Тон президента США змінився минулого місяця, коли він погрожував Індії та іншим країнам БРІКС підвищенням мит за те, що, за його словами, ця група займає антиамериканську позицію.
Індія цього року купувала російську нафту в обсязі близько 1,7 млн барелів на день, причому вся ця нафта надходила морським транспортом, тоді як Китай закуповував у середньому близько 2 млн барелів на день, включаючи як морські поставки, так і потоки трубопроводом.
Щоб компенсувати підвищення тарифів, урядовці в Нью-Делі зараз розглядають можливість прискорення реалізації плану сприяння експорту, вперше окресленого в бюджеті в лютому, в якому було виділено 22,5 млрд рупій ($256 млн) на підтримку експортерів. За словами джерела Bloomberg, сума може бути збільшена, щоб допомогти підприємствам компенсувати потенційні збитки, спричинені посиленням конкуренції з регіональними суперниками, які забезпечили собі нижчі тарифні ставки на рівні близько 15-20%. Обговорення ще тривають, і уряд не прийняв жодного рішення щодо того, яку підтримку він надасть.
Нью-Делі також розглядає можливість пом'якшення деяких правил доступу на ринок молочної продукції для США, щоб “заспокоїти” Трампа, розповіли чиновники, обізнані з цим питанням. Індійський уряд обговорює, чи можна дозволити обмежений імпорт деяких молочних продуктів, таких як сир, що не виробляється в Індії, та згущене молоко, але з чітким маркуванням використовуваних кормів для тварин.
Індія зберігає мита на молочні продукти на рівні до 60% для захисту власної промисловості та застосовує суворі правила, щоб гарантувати, що імпортовані молочні продукти не походять від худоби, яку годують кормом тваринного походження, з метою дотримання релігійних традицій. Будь-яке послаблення обмежень у молочному секторі буде значною поступкою з боку Індії, яка не надала Великій Британії подібного доступу до ринку в нещодавно укладеній торговельній угоді.
Економісти оцінюють, що 25% тариф може знизити зростання валового внутрішнього продукту Індії на 0,3%. Головний економіст HSBC Holdings Plc. в Індії Пранджул Бхандарі припустив, що додаткові санкції ще більше стримають зростання, і це призведе до зниження припливу капіталу й інвестицій. Внутрішня оцінка Міністерства торгівлі та промисловості Індії показує, що 25% тариф вплине на близько 10% експорту Індії в період з липня по вересень.
Конкуренти Моді з опозиційних сил критикують його за раніше дружні стосунки з Трампом і засуджують за мовчання стосовно жорстких коментарів американського лідера.
Дії Трампа змусять Індію реагувати, хоча країна навряд чи вдасться до заходів у відповідь, а радше буде прагнути до подальших переговорів із США, вважають аналітики.
Індія збільшила закупівлі російської нафти з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну й наразі є другим за величиною імпортером російської нафти після Китаю. Трамп посилив риторику проти Індії, погрожуючи митами, “значно вищими”, ніж 25%, щоб покарати її за купівлю нафти в Росії. Адміністрація Трампа заявляє що купівля російських енергоносіїв такими країнами, як Індія та Китай, допомагає підтримувати економіку РФ на плаву, поки Москва веде війну проти України.
Уряд Моді поки що стоїть на своєму, заявляючи, що Штати необґрунтовано націлилися на Індію через її зв'язки з Росією — найбільшим для Нью-Делі постачальником нафти та військового обладнання. Індійські чиновники, як повідомлялося, не збираються давати вказівки нафтопереробним заводам припинити закупівлю російської нафти.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.