7 січня 2008   21:22   2635

На Різдво пластуни привезли Вогонь миру з Вифлеєму до Краматорська

На Різдво пластуни привезли Вогонь миру з Вифлеєму до Краматорська
Вже традиційно у кінці грудня – на початку січня пластуни Краматорська розповсюджують Вифлеємський вогонь миру серед громади свого міста, як символ добра і миру у передріздвяний час. Цього року члени краматорського Пласту вперше передали вогонь з Вифлеєму учням та вчителям Першої української гімназії м. Краматорська. Учениця саме цієї гімназії – пластунка учасниця Оксана Бровко – як представник Донецької області взяла участь у передачі Вифлеємського вогню в Києві 23 грудня.

В цьому році пластуни також передали Вогонь до двох місцевих церков. Вже традиційно, щоб отримати передріздвяний символ тепла і миру, пластунів запрошують на свої заходи місцеві бібліотеки – цього року Вифлеємський вогонь потрапив таким чином до 3 міських бібліотек.

Протягом 3 робочих днів у січні перед Різдвом кожен бажаючий мешканець Краматорська міг запалити Вифлеємський вогонь миру від лампадки, яка постійно горіла в офісі Кредитної спілки „Мрія”, а також 4 січня - у центральному відділенні місцевої філії Промінвестбанку.

Як і минулого року, краматорські скаути передали Вифлеємський вогонь миру також в інші міста області – Донецьк, Маріуполь, Авдіївку.

Вже 6 січня, після появи першої зірки на небі, пластуни Краматорська занесли сяйво Вифлеємської зірки до близько 15 родин міста разом з традиційним українським вертепом та колядками.

Довідка:

Вифлеємський вогонь постійно горить у Вифлеємі, на місці народження Ісуса Христа. Світло є символом випромінювання добра, душевного спокою, любові до людей і до світу.

Вифлеємський вогонь розповсюджується перед Різдвом за допомогою “скаутської естафети”, яку розпочинають австрійські скаути, продовжують скаути Словаччини і Польщі, а в Україні Вогонь розносять члени скаутської організації Пласт.

Традиція передачі вогню з Вифлеєму походить ще з XII століття, коли один учасник христових походів привіз це Світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.
Дмитро Колесник, Пласт-НСОУ
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: