8 травня 2005   17:34   3439

Створенна Українсько-російська міждержавна комісія

Президент України Віктор Ющенко та Президент Російської Федерації Володимир Путін після закінчення зустрічі глав держав-учасниць СНД, яка проходила сьогодні у Москві, підписали спільну заяву Президентів України та Російської Федерації про створення Українсько-російської міждержавної комісії, повідомляє "Прес-служба Президента України".

Комісію очолюють Президенти України та Російської Федерації, які є главами відповідно української та російської частин комісії.

У рамках комісії створюється комітет з питань економічного співробітництва на чолі з Прем'єр-міністром України та Головою уряду Російської Федерації. Комітет працює під безпосереднім керівництвом голів відповідно української і російської частини комісії. У рамках комісії створюються також підкомітет з питань безпеки на чолі з Міністрам оборони України та Міністром оборони РФ. Підпорядковується відповідно головам комісії;

- підкомітет з міжнародного співробітництва на чолі з Міністром закордонних справ України та Міністром закордонних справ відповідно підпорядковується головам української і російської частини комісії;

- підкомітет з питань гуманітарного співробітництва на чолі з Міністром освіти та науки України та Міністром освіти та науки РФ. Підпорядковується Прем'єр-міністру України та Голові уряду РФ.

Згідно з підписаним документом, у рамках комісії можуть також створюватися підкомітети та робочі групи з інших питань двостороннього співробітництва.

У документі зазначено, що з метою координації роботи комісії та відповідного рівня підготовки проведення її засідань секретарями комісії призначаються відповідно Секретар РНБОУ та Секретар ради безпеки РФ.

Рішення, які ухвалюються комісією, набувають чинності у день їх ухвалення. У випадку невідповідності рішень комісії правилам, передбаченим у законодавстві України і Російської Федерації, застосовується правило відповідного законодавства. Основними завданнями комісії є обговорення стану українсько-російського співробітництва, виявлення найбільш перспективних його напрямків і шляхів удосконалення форм взаємодії; моніторинг стану виконання двосторонніх угод і домовленостей, досягнутих між сторонами, розробка пріоритетних програм співробітництва, планування і забезпечення підготовки двосторонніх угод, проведення консультацій з необхідних питань безпеки та зовнішньої політики, аналіз і врегулювання проблемних питань двосторонніх відносин. Засідання комісії проводяться на основі погодженого плану роботи двічі на рік почергово в Україні та Російській Федерації.

Після підписання заяви відбулася двостороння зустріч Президентів України та Росії, яка проходила у форматі " віч-на-віч" і тривала близько півгодини.

Коментуючи на прохання журналістів засідання глав держав-учасниць СНД, Президент України Віктор Ющенко повідомив, що одним з питань, які сьогодні розглядалися за круглим столом, була історія СНД, "його сьогоднішній день і майбутнє". Більшість Президентів країн-учасниць СНД, за словами Віктора Ющенка, висловила думку, що СНД "можливо, не найкращий політичний проект".

На думку Віктора Ющенка, СНД відіграв свою роль на певному етапі, що дало можливість полегшити вирішення питання з формалізацією відносин на території колишнього СРСР. Глава української держави підкреслив, що "сьогодні мало хто задоволений роботою СНД" і що хотілося б "аби цей інститут працював більш ефективно та демонстрував політику "малого успіху". Зокрема, це стосується питання зони вільної торгівлі, транзитної чи митної політики, зазначив В. Ющенко. Президент України додав, що на сьогодні СНД і досі не знайшов чіткого погляду на вирішення цих питань. На зустрічі, за його словами, висловлювалося побажання провести політичну дискусію у Казані відносно бачення ролі СНД.

Крім того, за словами глави Української держави, Президенти також обговорили низку питань щодо гуманітарної співпраці.

Президент України повідомив журналістам про проведені сьогодні зустрічі з Президентом Туркменістану Сапармуратом Ніязовим і Президентом Росії Володимиром Путіним. Торкаючись зустрічі з російським Президентом, Віктор Ющенко наголосив, що сьогодні було підписано спільну заяву про формалізацію комісії "Ющенко - Путін", а також обговорено низку важливих питань, зокрема, економічної сфери.

На сьогодні, за словами Віктора Ющенка, "є близько 15 пунктів, які є найважливішими у двосторонніх відносинах між Росією та Україною" і яким буде приділена особлива увага двох Президентів.
"Kramatorsk.INFO"
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.