У відповідь на статтю, розміщену на
Kramatorsk.INFO "У міністерстві Вінського знайдені зловживання на мільйони гривень", в редакцію прийшло спростування від прес-служби Міністерства транспорту та зв'язку. Приводимо його нижче.
Жодне зі звинувачень у корупції нинішнього керівництва Мінтрансзв’язку не підтвердилось: втягнуті в політичне протистояння ЗМІ шкодять своїй репутації, поширюючи відверто недостовірну інформацію.
Останнім часом Міністерство транспорту та зв’язку України стало об’єктом масових інформаційних атак, спрямованих на дискредитацію Міністра транспорту та зв’язку України Йосипа Вінського та всього Міністерства.
Інформація, що лунає звідусіль з приводу діяльності Міністра, кардинальним чином викривлена та має виключно одну мету: дезінформувати громадськість та спровокувати відставку Міністра транспорту та зв’язку України Йосипа Вінського.
Серед останніх провокацій – поява повідомлення прес-служби Головного управлiння по боротьбi з органiзованою злочиннiстю Мiнiстерства внутрiшнiх справ України, у якому нинішнє керівництво Міністерства транспорту та зв’язку України звинувачено в розкраданні державного майна та злочинній діяльності: незаконному продажі 10 автомобілів на суму понад 1 млн. 300 тисяч гривень та зловживанні під час проведення тендерів Південно-Західною залізницею. Зокрема, газета «Дело» з посиланням на керівника прес-служби ГУБОЗ Олени Мельник стверджує, що «усі крадіжки майна були здійснені вже при чинному керівництві Мінтрансзв’язку».
Прес-служба Мінтрансзв’язку звернулася до прес-служби ГУБОЗ з проханням надати документи, які б підтвердили дані, викладені в інформаційному повідомленні прес-служби ГУБОЗ щодо незаконної діяльності нинішніх посадовців Мінтрансзв’язку. Однак у наданні цих матеріалів було відмовлено, начебто «це може зашкодити розслідуванню кримінальної справи, порушеної за матеріалами ГУБОЗ МВС України».
Без зайвих слів та епітетів Мінтрансзв’язку вважає за потрібне навести беззаперечні факти по кожному з пунктів звинувачень.
Незаконний продаж автомобілів на 1,3 млн. грн., у якому прес-служба ГУБОЗ звинувачує нинішнє керівництво Мінтрансзв’язку, було здійснено ще в 2006 році, тоді як Йосип Вінський обійняв посаду Міністра транспорту та зв’язку України у грудні 2007 року.
Ці дані підтверджує Головне контрольно-ревізійне управління України. У листі від 26 листопада 2008 року від контрольно-ревізійного управління в Київській області на адресу Мінтрансзв’язку зазначається, що КРУ провело ревізію фінансово-господарської діяльності Українського державного підприємства з обслуговування іноземних та вітчизняних транспортних засобів «Укрінтеравтосервіс» за період з 1 січня 2006 року до 31 жовтня 2008 року. У ході ревізії було встановлено, що УДП «Укрінтеравтосервіс» в І кварталі 2006 року продало іншому державному підприємству - ДП «Служба міжнародних автомобільних перевезень» дев’ять автомобілів залишковою вартістю 1 млн. 331 тис. 713 грн.
2 серпня 2006 року за підписом колишнього Міністра транспорту та зв’язку України вийшов наказ, яким надано дозвіл на «відчуження шляхом продажу на конкурентних засадах 14 автотранспортних засобів, які знаходяться на балансі УДП «Укрінтеравтосервіс»: шести автомобілів марки MAN-19.422, трьох авто KOGEL, трьох авто CHEREAU, MERSEDES-BENS та VAN HOOL.
Щодо виявлених зловживань під час проведення тендеру на суму 1 млн. 860 тис. грн. на Південно-Західній залізниці, зазначимо: Міністерство транспорту та зв’язку України жодним чином не впливає на провадження господарської діяльності Укрзалізниці та її структурних підрозділів, яким є Південно-Західна залізниця.
Нагадаємо, що лише під час засідання Кабміну Міністр транспорту та зв’язку України Йосип Вінський шість разів піднімав питання про звільнення Гендиректора Укрзалізниці Василя Мельничука, при якому і були допущені всі ці зловживання.
Прикро, що саме прес-служба ГУБОЗ МВС стала першоджерелом поширення недостовірної інформації, що була розтиражована багатьма авторитетними ЗМІ. Цитуючи дані прес-служби ГУБОЗ, які ні на йоту не відповідають дійсності, ЗМІ завдали шкоди своїй репутації та підірвали довіру своїх читачів.
Не секрет, що розпочате Міністром транспорту та зв’язку України Йосипом Вінським масштабне реформування галузі зачіпає інтереси багатьох осіб, які звикли наживатися на державному майні та грабувати державу. Дійсно, Мінтрансзв’язку – ресурсне відомство, одне з провідних ланок економіки та бюджетонаповнювачів країни, і, мабуть, чи не єдине відомство, яке заробляє кошти. Не хотілося б пов’язувати одні дії з іншими, проте нині очевидною є масована атака на Міністерство: у той час як ми апелюємо до професіоналізму та журналістської етики та наголошуємо на бажанні співпрацювати, прикро, що саме прес-служба ГУБОЗ МВС подає неправдиву та перекручену інформацію.
Очевидний доказ цих слів – телевізійна програма «Особливо небезпечно», зроблена за інформаційної підтримки прес-служби ГУБОЗ, що висвітлює, точніше, перекручує конфлікт навколо Іллічівського порту.
Абсолютно абсурдно звинувачувати Міністра транспорту та зв’язку України Йосипа Вінського у корупційних діяннях тоді, коли Йосип Вінський відкрито звільняє за злочинну діяльність керівників підпорядкованих підприємств та назначає незалежний міжнародний аудит провідних підприємств галузі.
Найбільш прикро, що в політичне протистояння було втягнуто ЗМІ, головне завдання яких – доносити правдиву, об’єктивну інформацію. При підготовці інформаційних повідомлень на резонансні теми журналісти не звернулася за отриманням другої точки зору та коментарів - до прес-служби Мінтрансзв’язку, що й призвело до поширення недостовірної інформації.
Преc-служба Мінтрансзв’язку сподівається, що ЗМІ усвідомлять свою соціальну відповідальність за поширювану інформацію і зроблять висновки з даного приводу – поширять спростування та нададуть достовірні дані стосовно діяльності Мінтрансзв’язку та Міністра транспорту та зв’язку України Йосипа Вінського.
Водночас наголосимо, що ми завжди готові до конструктивного діалогу та співпраці зі ЗМІ та відстоюватимемо право громадян на отримання достовірної інформації усіма передбаченими чинним законодавством методами.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.