27 июня 2005   15:45   1481

Президент України провів зустріч із Генеральним секретарем НАТО

Президент України Віктор Ющенко зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Яапом де Хоопом Схеффером. Переговори відбулися у форматі «віч-на-віч».

Сторони обговорили реалізацію Плану дій «Україна – НАТО», перехід до Інтенсифікованого діалогу та питання поточної співпраці.

«Ми виходимо з того, що питання, які сьогодні стоять на порядку денному, потребують як зі сторони НАТО, так і з української сторони, наповнення наших відносин конкретними проектами співпраці, які демонстрували б нову успішну політику», – сказав Глава держави в заяві для преси після зустрічі.

Зокрема, на переговорах ішлося про необхідність поширювати в Україні інформацію про роботу Організації та її завдання. «Ці питання дуже чутливі для української нації, тому що сьогодні близько 60 відсотків українців мало інформовані відносно принципів і засад роботи НАТО», – сказав Віктор Ющенко.

Крім того, сторони погодилися, що слід посилити роботу над організацією спільних військових навчань України й НАТО та активніше проводити взаємні технічні консультації.

Також, за словами Глави держави, сторони вважають за необхідне «посилити конкретну співпрацю з таких питань як знищення боєприпасів часів Першої та Другої світових воєн». Таких набоїв в Україні є 2 млн. тонн, а національні Збройні сили щорічно можуть утилізовувати лише 60 тис. тон, зазначив В. Ющенко. «Ми всі розуміємо, що Україна не може самотужки справитися з цією проблемою», – сказав Президент. Він висловив переконання, що це питання слід вирішувати з допомогою Євросоюзу, країн-членів ЄС і НАТО.

Генеральний секретар НАТО погодився з Президентом України і повідомив, що вже існує «цільовий фонд на суму 5 мільйонів доларів, який готовий розпочати роботу».

Говорячи про відносини України з НАТО, Генеральний секретар визначив два пріоритетних напрями в роботі Організації. Це «всіляка підтримка євроатлантичних прагнень України» і донесення українцям якомога більше об’єктивної інформації про НАТО.

Я. Де Хооп Схеффер подякував Президентові за зустріч і сказав, що йому приємно «повернутися до нової України і представити нову НАТО, яка чітко визнає євроатлантичні прагнення України».

Після зустрічі розпочався робочий ланч у розширеному складі за участю Президента України та Генерального секретаря НАТО. З української сторони в ньому також беруть участь Державний секретар України Олександр Зінченко, секретар РНБО Петро Порошенко, перший віце-прем’єр-міністр Анатолій Кінах, міністр закордонних справ Борис Тарасюк, міністр оборони Анатолій Гриценко, перший заступник Державного секретаря Олександр Моцик, Голова місії України при НАТО Володимир Хандогій.
"Офіційне інтернет-представництво Президента України"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.