Форум Краматорська

  • 15 Червня 2024, 18:54:14
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Украинский язык  (Прочитано 35206 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

18 Серпня 2007, 09:01:23
Відповідь #270
Offline

Nyarlathotep


Offline Nyarlathotep

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 5188
  • Країна: 00
  • Карма: +152/-32
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 2
    • Перегляд профілю
да нет. чего же? просто звучит забавно. :)
хочешь писать по-украински - заставь себя не писать по-русски.

Форум Краматорська

Re: Украинский язык
« Відповідь #270 : 18 Серпня 2007, 09:01:23 »

30 Серпня 2007, 19:26:07
Відповідь #271
Offline

Грыша


Offline Грыша

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 481
  • Країна: 00
  • Карма: +31/-5
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Цитувати
Я могу привести огромное количество примеров когда мне не давали изъясняться на родном языке.

А вы еще попробуйте что-нибудь спросить державным языком у державного же служащего. Мента, например. Хотя нет, у мента не рекомендую. Я уже один раз спросил.
А теперь представьте, что вы получаете, ну например, в Москве, по морде от мента за то, что спросили что-то там у него русским языком. С комментариями: «Власовэць клятий»
Чудные параллели, не правда ли? Только не говорите, что и среди Ментов встречаются… И т.п. Повторите тот же опыт в любой державной установе Краматорска.  Каким языком вам ответят? Неужто тем же, каким вы обратились, державным. Или там тоже поголовно встречаются и т.д.?
Украинец в Донбассе (я имею ввиду полноценного носителя украинской культуры) – иностранец. А носитель великороссийской культуры – хозяин. Вот и все разговоры о «равноправии» языков. О засилье «хахляцкой мовы» и о гонениях русских в Украине по-эстонски.
Написано под воздействием пива, а также на деньги и под диктовку ЦРУ.

30 Серпня 2007, 20:04:59
Відповідь #272
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
фігня... держслужбовці вже давно вимушені писати українською, і знають її набагато краще за "пересічного"....
то ще років з п"ять тому прокатувало- коли під час чергової перевірки я переходив в спілкуванні на державну - і перевіряючі "тєрялісь"...
вони вже СТІКИ документації на мові накатали, шо....
хочеш вивчити українську - йди в держслужбовці! (с)
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

30 Серпня 2007, 20:12:12
Відповідь #273
Offline

Грыша


Offline Грыша

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 481
  • Країна: 00
  • Карма: +31/-5
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Если уж даже госслужащий Янукович осилил, то неужто мы с вами по интеллекту ниже его?
Написано под воздействием пива, а также на деньги и под диктовку ЦРУ.

30 Серпня 2007, 20:18:29
Відповідь #274
Offline

IsapS


Offline IsapS

  • ***
  • Постоялец
  • Повідомлень: 756
  • Країна: ua
  • Карма: +9/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2
  • Отримав: 1
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Если уж даже госслужащий Янукович осилил, то неужто мы с вами по интеллекту ниже его?
Тебя в премьер министры не сажают, так что можешь не напрягаться  :D


30 Серпня 2007, 22:18:08
Відповідь #275
Offline

Грыша


Offline Грыша

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 481
  • Країна: 00
  • Карма: +31/-5
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
    • Перегляд профілю
Цитувати
Тебя в премьер министры не сажают, так что можешь не напрягатьс
Дякую
Написано под воздействием пива, а также на деньги и под диктовку ЦРУ.

01 Вересня 2007, 19:18:22
Відповідь #276
Offline

andrey


Offline andrey

  • **
  • Завсегдатай
  • Повідомлень: 265
  • Карма: +26/-1
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • Ніщо так не роз’єднує людей, як спільні інтереси.
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
  За роки незалежності виросло два мовних міфи:

1 - захід україни виключно украіномовний, а схід російськомовний.   Це не правда, є велика кількість російськомовного населення на заході наприклад у закарпатті, і не менша кількість украіномовного люду на сході.

2 - якщо хтось звертається українською - він вже тим самим вимагає відпоіді українською. Та мені важлива інформація, а не те наскільки ви добре володієте мовою. Якщо я щось не зрозумію я перепитаю. Якою мовою звертатись то моя особиста справа, як і ваша - якою відповідати. Зрозуміло це не стосується держслужбовців коли вони при виконанні, але тут нічого не поробиш, за наявності двох державних мов держслужбовець зобов'язаний відповідати на тій, на якій до нього звернулись (в тому чисуі і письмово), а от екзамени з мови він здаватиме вже два.  :)   

   Питання не в другій чи третій державній, питання в культурі мовного співіснування.
До речі, якщо співрозмовник з усих сил намагається "непонимать" а таке дуже рідко трапляється мені не складно і "не в падлу" перейти на російську, просто "переможець" в таких випадках виставляє себе ...

01 Вересня 2007, 21:04:44
Відповідь #277
Offline

ink


Offline ink

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 11269
  • Карма: +10/-0
  • Дякую
  • Сказав: 1
  • Отримав: 3
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
я бы даже поправила не просто в "культурі мовного співіснування", а вообще в культуре. Трудно представить ситуацию когда , например, грузин возмущается тем, что его заставляют учить родной язык, или армянин, прибалт. Еще одна сказка о том что на донбассе проживает в большинстве русское население, не русское, а русскоязычное, то есть этнические украинцы, не говорящие на родном языке!!!! и возмущенные тем что их заставляют его учить.

Мы оставим сей мир таким же глупым и таким же злым, каким мы нашли его при своем появлении.

01 Вересня 2007, 21:20:52
Відповідь #278
Offline

AntZ


Offline AntZ

  • سلام عليكم
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 39816
  • Країна: 00
  • Карма: +787/-556
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 4
  • Urbi et Orbi
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
та не то, шоб так и заставляют.... так, слегка намекают, шо неплохо было бы...
*
Кидаючи в воду камінці, дивись на кола, їми створені - інакше таке заняття буде порожньою забавкою

01 Вересня 2007, 21:48:11
Відповідь #279
Offline

ink


Offline ink

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 11269
  • Карма: +10/-0
  • Дякую
  • Сказав: 1
  • Отримав: 3
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
згодна, мене ніхто не примушуе, я не держслужбовець і не політик. Мені самій соромно, що я мову не знаю як треба і дитині не можу це пояснити.
Мы оставим сей мир таким же глупым и таким же злым, каким мы нашли его при своем появлении.

01 Вересня 2007, 23:37:39
Відповідь #280
Offline

Piglet


Offline Piglet

  • специально обученный
  • ***
  • Постоялец
  • Повідомлень: 827
  • Країна: 00
  • Карма: +12/-3
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • хрюшка гуманоид
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
этнические украинцы, не говорящие на родном языке!!!!

ну что поделать, если для этих "этнических украинцев" родным является русский?

патамушто "родность" языка вовсе не национальностью определяется
me? i'm just passin' through

02 Вересня 2007, 00:01:10
Відповідь #281
Offline

Аривидерчи


Offline Аривидерчи

  • Erin, Sunshine
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 6709
  • Країна: 00
  • Карма: +388/-167
  • Дякую
  • Сказав: 36
  • Отримав: 86
  • на белом катере
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
я бы даже поправила не просто в "культурі мовного співіснування", а вообще в культуре. Трудно представить ситуацию когда , например, грузин возмущается тем, что его заставляют учить родной язык, или армянин, прибалт. Еще одна сказка о том что на донбассе проживает в большинстве русское население, не русское, а русскоязычное, то есть этнические украинцы, не говорящие на родном языке!!!! и возмущенные тем что их заставляют его учить.



во-первых, про "учить" я что-то тут (на форуме) не помню, учить похвально и полезно любые языке, но многим не под силу и один : ), вот вам, например, он дается тяжело : )
во-вторых, я русскоязычное население, не русское, но мои бабушки и дедушки (представьте себе, не с Пчелкино и не с Малотарановки, как тут любят рассказывать : ))))), говорили по-русски, следовательно, и мои родители, как вы думаете, на каком языке мне пели колыбельные и рассказывали сказки, какими были мои первые книжки, и вторые, и последующие? : )))
внимание, вопрос - каким боком вдруг украинский язык мне родной???
ничего против не имею, бывает прикольно мульты по-украински, но рассказывать, что я бессовестная, что не говорю на своем родном языке - вот не надо, я на родном говорю : )
Отправленный на: Сентября 01, 2007, 23:53:05
згодна, мене ніхто не примушуе, я не держслужбовець і не політик. Мені самій соромно, що я мову не знаю як треба і дитині не можу це пояснити.

маємо - як вас так  і мене ніхто не примушує, і ви і я розмовляємо російською
ви соромитесь, я ні : ))))

запишіться на курси, чи що..
разговор шел на сплошном подтексте

02 Вересня 2007, 00:06:45
Відповідь #282
Offline

ink


Offline ink

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 11269
  • Карма: +10/-0
  • Дякую
  • Сказав: 1
  • Отримав: 3
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
тяжело или легко, важно что процесс обучения идет постоянно, и желание знать не исчезает.
На каком языке вам читали сказки ваши бабушки не из Пчелкино, не важно, важно то, что вам не привили любовь к родному и уважение, страшно то, что вы не стесняетесь об этом громко заявлять, вместо того что бы учить
Мы оставим сей мир таким же глупым и таким же злым, каким мы нашли его при своем появлении.

02 Вересня 2007, 00:13:44
Відповідь #283
Offline

Аривидерчи


Offline Аривидерчи

  • Erin, Sunshine
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 6709
  • Країна: 00
  • Карма: +388/-167
  • Дякую
  • Сказав: 36
  • Отримав: 86
  • на белом катере
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
тяжело или легко, важно что процесс обучения идет постоянно, и желание знать не исчезает.
На каком языке вам читали сказки ваши бабушки не из Пчелкино, не важно, важно то, что вам не привили любовь к родному и уважение, страшно то, что вы не стесняетесь об этом громко заявлять, вместо того что бы учить

страшно - бійтеся : )))))))))))))

я не соромлюсь, бо знаю мову країни де я живу, але для мене вона не є рідною, і ніколи не стане, розумієте? ви помиляєтесь в тому, що мені не було привито лобов до "рідної" мови, ви помиляєтесь в тому, якою ця мова була, а для мене вона, рідна мова - російська, ось і все
і ще знаєте.. мені привили любов до мови в цілому, до мови як до засобу спілкування людей, засобу написання книжок, і з цієї точки зору, привитої мені моїми бабусями неважливо с Пчьолкіно чи ні : )))))))))))))), так ось з цієі точки зору я не можу не любити мову, украінську, російську, китайську, будь яку, і вважаючи себе розумною людиною пишалася б знанням якомога більшої кількісті мов
та соромитись того, що я вважаю рідною російську мову ну це...
а ваше право соромитись, я не заважатиму : )))))))))))))))

для мене
це все одно що соромитися своїх бабусь та дідусів - вони розмовляли також російскою


у вас є тільки два варіанти - або моя рідна мова українська, і мені повинно бути соромно, що я не розмовляю на ній в повсякденному житті, ось як вам соромно, або я "иван родства не помнящий", а не приходило на думку, що є ще варіанти? : )))))))

" вы не стесняетесь об этом громко заявлять, вместо того что бы учить"
: )))))))))))))))))))))))

так кому з нас потрібно вчити українську, ink? : ))))))))))))))))))))))))))))))))


разговор шел на сплошном подтексте

02 Вересня 2007, 00:17:05
Відповідь #284
Offline

karLos

Глобал Модератор

Offline karLos

  • Хто часнику не їв, той смердіть не буде
  • *****
  • Ветеран
  • Глобал Модератор
  • Повідомлень: 5810
  • Карма: +70/-35
  • Дякую
  • Сказав: 5
  • Отримав: 12
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Аривидерчи +1.

ink, не горячитесь. Что такое родной язык? Тот на котором вы говорите с детства. Тот, на котором вы думаете. Так?
Я думаю на русском языке. Почему я должен этого стесняться? Для меня родным является русский. Нужно ли учить украинский язык? Несомненно!
No sé ni la palabra única en el Español

Форум Краматорська

Re: Украинский язык
« Відповідь #284 : 02 Вересня 2007, 00:17:05 »