https://vk.com/wall-80993288_9354Молодіжна платформа ВІЛЬна ХАта
УВАГА. Друзі. Команда Молодіжна платформа ВІЛЬна ХАта вже кілька тижнів інтенсивно працює над підготовкою до фестивалю. Він буде третім за ліком і, маємо надію, ще кращим, ніж минулі. І тим більше цьому факту буде вірогідності, чим більше ми заручимося вашою підтримкою. А для цього треба небагато, допомогти нам з запрошеннями на цей захід вашими репостами, вподобайками, дзвінками, а найголовніше своїми власними відвідинами і хорошим настроєм під час події.
1) Тепер трохи детальніше, ЩО ТАКЕ ГАЇВКИ. Взагалі, це обрядова назва, що йде коренями в глиб українських народних традицій. Люди водили хороводи, співали пісні, у яких було відображено особливу радість християнського свята Великодня. Хоча традиція зародилася ще задовго до хрещення київської Русі, коли існував язичницький обряд поклоніння весні. Тож гаївки знаменували уже справді розквітлу весну і розпочинали період народних забав. Особливо розповсюджені вони були на Галичині.
Після тривалого посту молодіжні забави, грайливі пісні особливо оживляли кожну місцевість, надто сільську. Поснідавши яйцем і паскою молодь на майдані коло церкви починала водити гаївки. Сім’ї групувались довкола. Жіноцтво мало нагоду при тім наговоритися про всяку всячину, чоловіцтво, перекинутися скупими фразами про весняні роботи, про ціни на збіжжя, на худобу, про громадські справи. Діти хвалилися крашанками-писанками – чия краща. Час від часу лунали вистріли – то хлопці біля церкви салютували, вдаряючи спеціальний молотом об камінь. Хороводи переважно водять дівчата, але не тільки. Інколи, хлопці також.
А ось в іграх приймали участь всі. І організовувались вони не лише для розваги, а й для можливості знайомства парубків з дівчатами, вони давали шляхетну можливість парубку та дівчині натякнути одне одному на закоханість.
У даний час гаївки виводять рідко, хоча старше покоління добре пам’ятає ті часи.
2) Тож, відновлюючи наші давні традиції ми і займаємося організацією нашого свята. Тепер трохи про те, ЩО БУДЕ НА ФЕСТИВАЛІ. По-перше, в цьому році ми вирішили брати не стільки кількістю, надто якістю, бо буде один день замість двох, але потужний. По-друге, наша команда якісно працює над візуальним оформленням та конкурсно-розважальною програмою як для дорослих, так і для дітей. Не обійдеться без цікавого квесту, сцена не буде порожньою - на ній виступатимуть і музиканти і танцюристи, проведемо конкурс на найкращу вишиванку, обов’язково почастуємо гостей смачним кулішем, і звичайно, будемо грати в різноманітні ігри. Ну і наш фестиваль не був би етно-, якби на ньому не зіграли українські гурти з західної частини країни. Без перебільшення, це найбільш прогресуючі і оригінальні музиканти за поточний період часу. Гурт ZAPASKA з Кам’янця-Подільского грає електронно-акустучні інді-поп композиції з оригінальним вокалом, а гурт Tik TU з Тернополя мають розмаїття стилів (indie-pop, trip-hop, folk) та інструментів, надто ця дуже крута команда записала альбом, який за версією відомого порталу Comma.com.ua , став найкращим альбом року. Як розумієте, матимемо дуже насичену і цікаву програму.
3) ВАША ДОПОМОГА НАМ. Команді волонтерів-організаторів від вас багато не треба. Просимо зробити репост цього запису. Також додавайтесь у цю зустріч
https://vk.com/gayivky і запрошуйте на неї своїх друзів. Слідкуйте за новинами - точний розклад буде трохи пізніше. Та найголовніше приходьте у парк “Ювілейний” (біля фонтану) 16 квітня 2017 року, беріть з собою хороший настрій і будьте активні.
