У Києві представники департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Донецького обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат та управлінь соціального захисту населення взяли участь у навчальному семінарі «ЄІССС: «Оптимізація роботи та нові можливості», за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) та участю ДП «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України»Метою заходу стало обговорення питань, які виникають при здійсненні нарахувань, проведення перерахунків та виплати державних соціальних допомог.
Про це
інформує Донецька обласна державна адміністрація
Особлива увага була приділена оновленням у Єдиній інформаційній системі соціальної сфери (далі - ЄІССС), які стосуються прийнятих Урядом важливих змін щодо оплати послуг патронату над дитиною, інновацій у визначенні особи з інвалідністю та обміну даними із запровадженням взаємодії Міністерства охорони здоров’я та Соціальним порталом Мінсоцполітики.
Одним з ключових питань стало обговорення можливостей користувача кабінету «Фізична особа – отримувач соціальних послуг» на Соціальному порталі Мінсоцполітики.
На заході приділили увагу ключовим питанням:
- ініціювання процесу надання соціальних послуг;
- прийняття рішення про надання соціальних послуг на регіональному рівні;
- припинення надання соціальних послуг тощо.
Особливістю заходу став формат тематичних робочих столів і практичних кейсів, який дав змогу учасникам семінару безпосередньо поспілкуватися з розробниками ЄІССС, експертами компанії «Медирент» та адміністраторами системи з ДП «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України», поставити практичні запитання щодо роботи з платформою, а також спільно напрацювати рішення з актуальних питань цифровізації соціального захисту.
Навчальний семінар у форматі офлайн став чудовою можливістю обмінятися досвідом, отримати корисну інформацію та знайти відповіді на актуальні питання щодо роботи в ЄІССС.
Наразі в області засобами ЄІССС здійснюється призначення, нарахування та виплата по 17 видам державних допомог, а також допомоги на проживання ВПО.
У 2025 році нараховано та виплачено по цим 17 видам допомог 360,7 млн грн (24 896 справ). Допомогу на проживання ВПО надано 50489 переселенцям на загальну суму 527 млн грн.
Також в ЄІССС по області внесено інформацію по 82 надавачам соціальних послуг: 15 – обласного рівня; 67 – територіальних громад (з них 61 надавач належить до комунальної власності, дві організації Товариства Червоного Хреста, дві благодійні організації та дві громадські організації).
На даний час на промислове середовище ЄІССС, за допомогою засобів Соціального порталу Мінсоцполітики, надійшло 712 звернень щодо надання соціальних послуг («догляд вдома», «консультування», «інформування», «соціальна адаптація» тощо).
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.