Звернення Громадської ради доброчесності до Президента у звязку із призначенням суддів Верховного Суду(
Закон України «Про судоустрій і статус суддів»
Громадська рада доброчесності утворюється з метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.
Громадська рада доброчесності складається з двадцяти членів.)"...Ми вкрай занепокоєні, що переможцями стали судді, які забороняли мирні зібрання у часи Майдану, грубо порушували основоположні права людини, що зафіксовано Європейським судом з прав людини, вказували недостовірні відомості у декларації доброчесності, не могли пояснити свої статки, які очевидно не співвідносяться з їх доходами, виносили політично вмотивовані рішення, сприяли ухиленню від відповідальності “суддями Майдану” тощо.
Це не лише наша позиція. Родичі Героїв Небесної Сотні також були шоковані таким результатом та звернулись до Вас з відкритим зверненням не допустити, щоб жертви їх рідних були марними, і гарантувати виконання Конституції та вимог Майдану.
Такий результат явно не відповідає меті реформи та нівелює усі її позитивні здобутки.
Ми були готові зустрітись, аби пояснити позицію громадськості та запропонувати шляхи вдосконалення процедури. Як наслідок, це дозволило б отримати результат, якого вимагало суспільство. Ми також закликали Вас не видавати Указ про призначення суддів, поки не завершиться процес оскарження результату конкурсу, який зараз триває у Верховному Суді України.
Але, на жаль, усі наші звернення проігнорували. ..."
https://grd.gov.ua/news/93/zvernennia-hromadskoi-rady-dobrochesnosti-do-prezydenta-u-zviazku-iz-pryznachenn