Така вже в Україні традиція – великі гроші тут заробляють виключно на природних ресурсах країни.
Але ринок корисних копалин вже давно поділений, земля майже теж. Що залишається? Лише вода.
Наприкіні червня в Києві презентували національний проект "Якісна вода". Згідно з планами авторів, цей проект охопить 15 найбільших міст України і полягатиме в продажу питної води зі спеціальних водоматів поблизу будинків.
Вода братиметься з артезіанських свердловин і довозитиметься до пунктів продажу спецмашинами.
Створення мережі пунктів очистки води передбачається у 15 містах: Алчевську, Дніпропетровську, Харкові, Херсоні, Києві, Луганську, Луцьку, Маріуполі, Миколаєві, Одесі, Рівному, Тернополі, Вінниці, Запоріжжі, Житомирі.
Загальний обсяг інвестицій, необхідних для впровадження проекту становить 3 мільярди гривень. Частка витрат за рахунок державного бюджету – до 35%.
Термін розгортання мережі з пунктами, де можна придбати чисту воду – 5-6 років. Загальна кількість об’єктів в мережі – 23000 штук. Загальна кількість новостворених робочих місць – близько 3000.
Розробка техніко-економічного обґрунтування проекту вже коштувала державі майже півмільйона євро. Саме стільки отримала за розробку проекту німецька компанія Eco-Holz Vertriebs GmbH .
За словами керівника національних проектів Владислава Каськіва, через зміни в кліматі, споживання українцем питної води щодня складає 2,5-4 літри , що на рік виллється десь у 1300 літрів.
Водночас ремонтувати нинішню систему водогонів занадто дорого для держави.
Рівень амортизації водопровідних мереж до 2030 року становитиме 89% , а більше половини з них знаходитимуться в аварійному стані. Тому доцільніше розділити воду на питну і господарчу.
Попередня вартість води з водоматів має скласти 40 копійок за літр.
Наразі участь держави у проекті анонсована як 35%. Однак, що отримає держава з тих 40 копійок на виході, не зрозуміло.
http://www.pravda.com.ua/articles/2012/09/4/6972037/